Katamarany ALBATROS na rowerowej pętli Jeziora Zegrzyńskiego

Katamarany ALBATROS na rowerowej pętli Jeziora Zegrzyńskiego

Katamarany Albatros pozytywnie zapisały się na turystycznej mapie Jeziora Zegrzyńskiego. Już wkrótce rozpocznie się nowy żeglugowy sezon tych małych statków pasażerskich, cieszącym się zainteresowanie nie tylko  mieszkańców lecz również odwiedzających nas turystów. Katamarany już od czerwca umożliwią rowerzystom i piechurom przeprawę na Bugu i Narwi z Arciechowa do Serocka Statki pełnia równiez rolę Mobilnych Punktów Informacji Turystycznej, gdyż podczas rejsów pasażerowie mogą otrzymać wydawnictwa promujące rejsy katamaranami po Bugu i Narwi, a zatrudnieni marynarze doradzą co warto w okolicy zwiedzić, gdzie można wypożyczyć kajak lub gdzie można smacznie zjeść.  

Armatorem 2 katamaranów ALBATROS jest Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju Zalewu Zegrzyńskiego. Statki są przystosowane do przewozu 8 rowerów, posiadają nagłośnienie i miejsca siedzące dla 12 pasażerów. Przeprawa jest bezpłatna. Dla celów statystycznych i "policzenia frekfencji", przyjmowana jest symboliczna dobrowolna darowizna, płatna kartą płatniczą na statku. W sezonie 2021 roku mimo pandemii nie zmniejszyła się ilość pasażerów. Według szacunkowych danych uzyskanych od kapitanów statków, podczas wakacyjnych przepraw na Bugu i Narwi przewieziono ponad 2000 osób.

Warto wiedzieć, iż  dzięki współpracy z „Żeglugą Mazowiecką” z siedzibą w Serocku, Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju Zalewu Zegrzyńskiego zorganizowało i przeprowadziło szkolenie teoretyczne i praktyczne dla 12 marynarzy, z których z których 8, zostało zatrudnionych do obsługi katamaranów. Pozostali kontynuowali praktykę podczas rejsów wakacyjnych i zostali  przeszkoleni z zakresu wiedzy o atrakcjach Turystycznej Krainy Jeziora Zegrzyńskiego.

Rejsy na Bugu i Narwi katamaranami ALBATROS były dofinansowane dzięki dotacjom m.in. przez Powiatu Wołomińskiego, gmin Radzymin i Serock oraz darowiznom osób prawnych i fizycznych. Mamy nadzieję, iż również  w 2022 roku armator katamaranów otrzyma finansowe wsparcie lokalnych samorządów, zapewniając nam turystom oraz mieszkańcom nadbużańskich miejscowości - niezwykle ważną turystyczna atrakcję.

Na zdjęciach rejs Albatrosem na trasie z Arciechowa do Serocka.

Tekst i foto: Magdalena Szumera

luty 2022

m/s Albatros - galeria


Nasze usługi

Zapraszamy na rejsy po Narwi i Jeziorze Zegrzyńskim zabytkowym statkiem pasażerskim m/s ALBATROS.

  • Oferujemy rejsy spacerowe z molo w Serocku w każdy weekend (czerwiec-sierpień) o g. 11.00, 12.00 i 13.00. 
  • Koszt biletu ulgowego 15 zł., a normalnego 25 zł. Rejsy są sponsorowane przez Serockie Inwestycje Samorządowe sp. z o.o.

Zamówienia przyjmuje i informacji udziela;

kapitan statku - tel. 798 795 266

dyrektor Zeglugi Mazowieckiej - tel. 601 22 13 13
e-mail: dyrektor@zeglugamazowiecka.plSkontaktuj się z nami

Kontakt:

Zamawianiem rejsów statkiem ALBATROS:

Telefon do kapitana  798 795 266  

Telefon do armatora 601 22 13 13

E-mail: dyrektor@zeglugamazowiecka.pl