Wakacyjne rejsy z molo w Serocku

Zegluga Mazowiecka sp. z o.o. jest armatorem statku pasażerskiego ALBATROS, który od 12 lat w każdy letni weekend umożliwia wodne spacery po Narwi. Z mola przy plaży w Serocku można skorzystać z rejsów (czerwiec-lipiec-sierpień) o stałych godzinach - 11.00, 12.00 i 13.00. Jeżeli sa chętni, to armator organizuje dodatkowe rejsy. Koszt biletu normalnego w 2023 roku - 40 zł., ulgowego - 30 zł., a posiadacze Karty Serocczanina płaca jedynie 10 złotych. Rejsy są dofinansowane przez Serockie Inwestycje Samorządowe - spółkę której właścicielem jest Miasto i Gmina w Serocku.

foto. statki przy molo w Serocku

Z mola w Serocku odpływają równiez Katamarany ALBATROS spełniające rolę promów rowerowo-osobowych. To małe statki motorowe z miejscami dla 12 pasażerów i 8 rowerów, umożliwiające przeprawę (w każdą wakacyjną sobotę, niedzielę i świeto) z Serocka do wsi Cupel i Arciechów u ujścia Bugu do Narwi. Statki kursują zgodnie z rozkładem od 9.00 do 18.00. Armatorem jest Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju Zalewu Zegrzyńskiego, działające od blisko 25 lat i specjalizujące się w promocji turystycznych i przyrodniczych atrakcji Krainy Dolnego Bugu, Narwi i Jeziora Zegrzyńskiego.

Dzięki dofinansowaniu rejsów przez Powiat Wołomiński oraz gminy Radzymin i Serock, na statkach jest pobierana, symboliczna dobrowolna opłata za przeprawę wraz z rowerem (15 złotych). w formie darowizny - płatnej przelewem (kartą banomanową) bezpośrednio na konto armatora - z przeznaczniem na statutową działalność stowarzyszenia. Uzyskane środki pozwolą na pokrycie realnych kosztów eksploatacji statków, które są wyższe niż otrzymane dotacje ze środków samorządowych.

Magdalena Szumera, czerwiec 2023

 

m/s Albatros - galeria


Nasze usługi

Zapraszamy na rejsy po Narwi i Jeziorze Zegrzyńskim zabytkowym statkiem pasażerskim m/s ALBATROS.

  • Oferujemy rejsy spacerowe z molo w Serocku w każdy weekend (czerwiec-sierpień) o g. 11.00, 12.00 i 13.00. 
  • Koszt biletu ulgowego 30 zł., a normalnego 40 zł. Rejsy są sponsorowane przez Serockie Inwestycje Samorządowe sp. z o.o.

Zamówienia przyjmuje i informacji udziela;

kapitan statku - tel. 798 795 266

dyrektor Zeglugi Mazowieckiej - tel. 601 22 13 13
e-mail: dyrektor@zeglugamazowiecka.plSkontaktuj się z nami

Kontakt:

Zamawianiem rejsów statkiem ALBATROS:

Telefon do kapitana  798 795 266  

Telefon do armatora 601 22 13 13

E-mail: dyrektor@zeglugamazowiecka.pl